Strona głowna  /  GRUPA V

NAUCZYCIELKI - MAŁGORZATA BARUTOWICZ
                            KRYSTYNA STUDNICKA

Wydarzenia w grupie V:

26.09.2019 Warsztaty "Legendy Krakowa"
  • pierwsze z cyklu zajęć prowadzonych przez panią Joannę Szeląg z SCK, w czasie których dzieci poznały legendę o smoku, królu Kraku i szewczyku Skubie, inscenizowały fragmenty legendy z wykorzystaniem ciekawych rekwizytów rozwiązywały labirynt.

18.09.2019 Teatrzyk "Na łące i na polanie"
  • przedstawienie w wykonaniu aktorów scen krakowskich.

10.10.2019 Warsztaty ceramiczne w Centrum Kultury Podgórze - Klub Aleksandry
  • dzieci zapoznały się z właściwościami gliny, samodzielnie ulepiły figurki jeżyków, które zostaną pomalowane i wypalone.

16.10.2019 Teatrzyk cieni "Jaś i Małgosia"

7.11.2019 Warsztaty "Legendy Krakowa"
  • drugie z cyklu zajęć, dzieci poznały postać króla Władysława Jagiełły, usłyszały legendę o jego rycerzach zaklętych w gołębie, pani Joanna opowiedziała dzieciom o pobycie króla w grocie w Ojcowie i jego przyczynach, dzieci inscenizowały fragmenty legendy z wykorzystaniem rekwizytów, ozdabiały kartonowe korony.

13.11.2019 Przedstawienie "Doktor Dolittle i jego zwierzęta"
  • dzieci wyjechały do kina "Kijów" na spektakl w wykonaniu aktorów teatru z Wrocławia "Doktor Dolittle i jego zwierzęta".
20.11.2019 Teatrzyk "Czerwony Kapturek"
  • przedstawienie w wykonaniu aktorów teatru "Kameleon"
20.11.2019 Spotkanie "Żegnamy słoneczną jesień"
  • dzieci zaprosiły swoich rodziców i bliskich na spotkanie, w pierwszej części dzieci zaprezentowały występ artystyczny podczas którego śpiewały, grały na instrumentach perkusyjnych oraz tańczyły, w tym również do dziecięcych interpretacji znanych przebojów; w drugiej części spotkania odbyły się warsztaty plastyczne na których powstały jesienne obrazy, postacie i inne cuda z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych.
21.11.2019 Spotkanie ze Strażnikiem Miejskim
  • dzieci w czasie rozmowy i zabaw tematycznych poznały i utrwaliły zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.
4.12.2019 Spotkanie z Mikołajem
  • dzieci odwiedził w przedszkolu długo oczekiwany gość, po przywitaniu i  wysłuchaniu piosenki przygotowanej przez dzieci, Mikołaj rozdał wszystkim prezenty.

5.12.2019 Występ "Magiczny grudzień" dla dzieci z grupy I

• dzieci zaprosiły "maluszki" na swój program przygotowywany dla rodziców, najmłodszym przedszkolakom występ bardzo się podobał.

10.12.2019 Warsztaty "Bezpiecznie na stoku z Misiem Stramusiem"
  • w czasie spotkania z instruktorem narciarstwa dzieci poznały zasady bezpiecznych zabaw na stoku, otrzymały również książeczki - kolorowanki z zimowymi przestrogami oraz odblaski.
16.12.2019 Przedświąteczne spotkanie "Magiczny grudzień"
  • dzieci zaprosiły swoich rodziców na występ artystyczny o tematyce zimowo-świątecznej w czasie którego śpiewały, recytowały wiersze i tańczyły, później odbyły się warsztaty na których powstały przepiękne ozdoby choinkowe, które udekorowały naszą choinkę w sali.