Strona głowna  /  GRUPA I

MAŁGORZATA BOROWSKA
                    DANUTA LIS

Wydarzenia w grupie I:

• Dnia 29 października spotkaliśmy się na uroczystości "Pasowania na Przedszkolaka", podczas której dzieci z grupy I zostały uroczyście włączone w poczet Przedszkolaków.
Maluszki zaprezentowały swoim rodzicom i gościom występ wokalno - taneczny.
W repertuarze znalazły się piosenki "Jabłuszko", "Dwa kasztanki", "Mały jeżyk", "Wszyscy są".
Po części artystycznej nastał czas na uroczyste naznaczenie dzieci magiczną kredką przez Panią Dyrektor.
Zabrzmiały również słowa przysięgi:
"My maluchy przyżekamy być od dzisiaj przedszkolakami..."
Na pamiątkę tej wyjątkowej chwili przedszkolaki otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i książeczki.
Bardzo miłym akcentem było przygotownie przez rodziców słodkiego poczęstunku.
Dziękujemy serdecznie mamusiom, za tą słodką niespodziankę, dzięki której mogliśmy spędzić ze sobą trochę czasu.
  • Dnia 7 lisopada chcąc uczcić Święto Niepodleglości Polski spotkalismy sie wspólnie z rodzicami na warsztatach patriotycznych pt.:"Przybyli ułani pod okienko".

Podczas spotkania dowiedzieliśmy sie jakie są nasze symbole narodowe, że naszej Polski kiedyś nie było na mapie Europy i że teraz świętujemy naszą wolność i niepodległość.

Na warsztatach wspólnie z rodzicami wyrecytowaliśmy słowa wierszy Władysława Bełzy "Katechizm polskiego dziecka" i wykonaliśmy wizerunek godła Polski.